Marihuanos vartojimo legalizavimas tarp JAV kariuomenės ir draudimų panaikinimas Vokietijoje

JAV Kongreso atstovai pasiūlė panaikinti kariuomenei skirtą marihuanos testą, taip pat svarstė galimybę ją naudoti gynybos departamentuose. Idėja kilo Matt Gaetz ir Tony Gonsales. Tačiau svarstomas jos saugojimas ir panaudojimas tam tikriems.Amerikos kariuomenės daliniams. Karinė tarnyba reiškia precedento neturintį fizinį aktyvumą, ištvermę ir įtampą, kurią galima sumažinti atlikus statymus ggbet. Žaidimas kazino tikrai atpalaiduoja.

Marihuanos vartojimo legalizavimas tarp JAV kariuomenes ir draudimu panaikinimas VokietijojeGaetzas pasiūlė panaikinti marihuanos testą kaip sąlygą norint patekti į JAV kariuomenę. Kartu jis atkreipia dėmesį, kad nuostata turėtų būti taikoma konkretiems kariuomenės daliniams. Kuriems būtent dokumente nenurodyta.

Kongresas taip pat svarsto Gonsales iniciatyvą. Jis siūlo panaikinti draudimą kariškiams turėti ir vartoti produktus, turinčius marihuanos.

Kas paskatino tokias iniciatyvas, iki šiol nežinoma. Galbūt priežastis buvo straipsnis „New York Times“, paskelbtas 2023 m. balandžio mėn. Jame teigiama, kad naujokai ir toliau nepraeina narkotikų testų, kai kreipiasi dėl tarnybos JAV kariuomenėje. Pavyzdžiui, lyginant 2020 ir 2022 metus, nepatekusių padaugėjo 33 proc. (daugiau nei 4710 asmenų).

Vokietija: marihuanos legalizavimo įstatymas

2023 metų rugpjūčio 16 dieną Vokietijoje buvo pateiktas svarstyti rekreacinės marihuanos legalizavimo įstatymo projektas. Planuojama leisti kanapes ne tik naudoti, bet ir auginti. Pasak Olafo Scholzo, nauji teisės aktai leis:

  1. Sumažinti prekybą kanapėmis.
  2. Apsaugoti vartotojus nuo nekokybiškų produktų pirkimo.
  3. Sumažinti padarytų nusikaltimų procentą, susijusių su nelegaliu prekių pardavimu/pirkimu.

Jeigu projektui bus pritarta, tuomet Vokietijos piliečiams bus leista laikyti iki 25 gramų marihuanos, taip pat auginti ne daugiau kaip tris augalus. Be to, ne pelno siekiančių kanapių klubų nariai turės galimybę įsigyti prekių.

Vienas pagrindinių marihuanos legalizavimo aspektų – didžiulė švietėjiška kampanija, kurios tikslas – informuoti vartotojus apie galimas neigiamas pasekmes. Projekto rėmėjai pasisako už tai, kad kanapių tema liktų atvira. Jei nekreipsime dėmesio į pasekmes, padidės jaunų žmonių neatsakingas narkotikų vartojimas.

Aktyvistų pasipriešinimas legalizavimo įstatymui

Konservatorių judėjimo atstovai pasisako prieš marihuanos legalizavimą Vokietijoje. Jų nuomone, pataisos padidins kanapių populiarumą, taip pat sukurs papildomą naštą teisėsaugos institucijoms. JT Narkotikų biuro atstovas sakė, kad kai kuriose šalyse įteisinus pramogines kanapes, jų vartojimas išaugo. Be to, padažnėjo ligos, susijusios su reguliariu marihuanos vartojimu.

Tačiau tie, kurie pasisako už legalizavimą, prieštarauja tokiems teiginiams. Jie sako, kad Vokietija laikysis savo kurso, atsižvelgdama į kitų šalių padarytas klaidas. Pavyzdžiui, planai atidaryti licencijuotas marihuanos parduotuves visuose miestuose buvo atšaukti pasitarus su Briuselio atstovais. Juos pakeis bandomasis projektas, kurių esmė – tokių taškų formavimas vos keliuose šalies regionuose. Per penkerius metus bus renkama informacija apie komercinę kanapių apyvartą, ištirtas poveikis visuomenei.

Panašūs projektai vyksta Olandijoje. Juos planuojama paleisti ir Šveicarijoje. Tačiau JT pramoninių kanapių asociacijos atstovai tokį scenarijų laiko nerealiu. Jų nuomone, pakeisti juodąją rinką įmanoma tik pradėjus platų kanapių prekybą licencijuotose parduotuvėse.

https://advego.com/antiplagiat/sHbCR6Pl/