Straipsnio turinys
Dėl šios priežasties ir toliau plinta klaidinga nuomonė, kad marihuana nesukelia priklausomybės. Tiesa yra tai, kad marihuana gali sukelti priklausomybę, o jei nustosite ją vartoti, gali atsirasti abstinencijos simptomų.
Ligų kontrolės ir prevencijos centrų (CDC) duomenimis, 1 iš 10 kanapių vartojusių amerikiečių yra priklausomas. Šis skaičius padidėja iki 1 iš 6, jei pradėsite vartoti marihuaną nesulaukę 18 metų.
Kelis kartus parūkius marihuanos galite ir nepajusti simptomų, kai jos nebenaudosite. Žmonėms, kurie rūko marihuaną reguliariai, gali būti kita istorija. Nutraukus reguliarų marihuanos vartojimą, gali atsirasti simptomų, įskaitant miego sutrikimus, nuotaikos svyravimus ir nuotaikos sutrikimus.
Marihuanos vartojimo nutraukimo simptomai
Marihuanos vartojimo nutraukimo simptomai yra šie:
- sumažėjęs apetitas
- nuotaikos pokyčiai
- dirglumas
- miego sunkumai, įskaitant nemigą
- galvos skausmai
- netenkama dėmesio
- potraukis marihuanai
- prakaitavimas, įskaitant šaltą prakaitavimą
- šaltkrėtis
- padidėjęs depresijos jausmas
- skrandžio problemos
Šie simptomai gali būti nuo lengvų iki sunkesnių ir kiekvienam asmeniui jie skiriasi. Šie simptomai gali būti ne sunkūs ar pavojingi, tačiau gali būti nemalonūs. Kuo ilgiau vartojote marihuaną, tuo didesnė tikimybė, kad patirsite abstinencijos simptomus.
Priežastys
Marihuanos abstinencijos simptomai gali būti ne tokie sunkūs kaip kitų vaistų nutraukimo simptomai. Opioidai, alkoholis, kokainas ir heroinas gali sukelti rimtų, net pavojingų nutraukimo problemų. Vis dėlto daugelis žmonių, nustojusių vartoti marihuaną, patiria fizinius ir psichologinius simptomus.
Taip yra todėl, kad jūsų kūnas turi prisitaikyti, kad jis reguliariai negauna delta-9 tetrahidrokanabinolio (THC). THC yra pagrindinis psichoaktyvusis marihuanos ingredientas. Reguliariai rūkant marihuaną, jūsų smegenyse atsiranda tolerancija.
Kuo daugiau rūkote, tuo labiau jūsų smegenys priklauso nuo šių THC atsargų. Kai nustojate vartoti, jūsų smegenys turi prisitaikyti, kad THC atsargų nebeturėsite. Kai jūsų kūnas pripranta prie šios naujosios medžiagos THC, galite patirti nemalonių simptomų. Tai yra abstinencijos simptomai. Kai kuriais atvejais šie simptomai gali būti tokie nemalonūs, todėl žmonės nusprendžia vėl pradėti rūkyti, kad nepatirtų šių nemalonių simptomų.
Prevencija: Kaip mesti rūkyti „Žolę”?
Jei esate pasirengęs mesti, pasitarkite su gydytoju ar priklausomybes ligų centro specialistu apie savo galimybes. Jums gali nereikėti jokių specialių instrukcijų, tačiau visada verta pasikonsultuoti su kuo nors dėl jūsų sprendimo.
Jei rūkote reguliariai ir dažnai, marihuanos rūkymo galite atsikratyti palaipsniui mažinant kiekius. Jei rūkote tik retkarčiais, galite visiškai sustoti be jokio pasitraukimo.
Kai būsite pasiruošę mesti, atlikite šiuos savipagalbos veiksmus, kad palengvintumėte pradinį 24–72 valandų pašalinimo periodą.
- Likite hidratuotas. Gerkite daug vandens ir venkite saldžių, kofeino neturinčių gėrimų, tokių kaip soda.
- Valgykite sveiką maistą. Aprūpinkite savo organizmą gausiu kiekiu šviežių vaisių, daržovių ir liesų baltymų. Venkite greito maisto, dėl kurio galite jaustis vangiai ir irzlūs.
- Mankštinkitės darykite kiekvieną dieną. Kiekvieną dieną išspauskite bent 30 minučių mankštos. Tai suteikia natūralų nuotaikos padidėjimą ir gali padėti pašalinti toksinus prakaituojant.
- Rasti palaikymą. Apsupkite save draugais, šeimos nariais ir kitais asmenimis, kurie gali jums padėti dėl bet kokių abstinencijos simptomų, kuriuos galite patirti.
Ieškokite pagalbos (kaip mesti rukyti marhuaną)
Daugeliui žmonių nereikės profesionalios pagalbos, norint mesti marihuaną. Tačiau kai kuriais atvejais jums gali būti lengviau mesti rūkyti, jei turite patarimų ir medicinos pagalbą.
Šie šaltiniai gali būti naudingi:
Detoksikacijos centras
Šios trumpalaikės programos yra skirtos padėti žmonėms patekti į pradinę stadiją be narkotikų. Jie teikia pagalbą ir medicininę pagalbą, kai kontroliuojate abstinencijos simptomus. Vilniaus priklausomybės ligų centras.
Stacionarinės reabilitacijos centras
Šios medicinos įstaigos yra skirtos padėti žmonėms ilgiau nei 25 dienas. Šios priemonės padeda asmeniui nustoti vartoti narkotikus, įskaitant marihuaną, ir tada sutvarkyti pagrindines problemas, dėl kurių atsirado narkotikų vartojimas ir, jei nebus tinkamai elgiamasi, gali sukelti atkrytį. Tai taip pat naudinga žmonėms, kurie vienu metu susiduria su įvairiomis priklausomybėmis, tokiomis kaip piktnaudžiavimas alkoholiu ir marihuana.
Intensyvios ambulatorinės programos
Ambulatorinės reabilitacijos programos dažnai reikalauja kelių susitikimų ar sesijų kiekvieną savaitę su terapeutu, priklausomybės ligų ekspertu ar kitu psichinės sveikatos specialistu. Tačiau neprivalote registruotis įstaigoje ir galite laisvai ateiti patys.
Palaikymo grupės ir terapija
Gydymas „vienas prieš vieną“ gali būti naudingas, nes susiduriate su pagrindinėmis problemomis, dėl kurių kyla narkotikų vartojimas. Panašiai, bendravimas su žmonėmis, susiduriančiais su tokiais pačiais scenarijais ir klausimais, kaip ir tu, paramos grupėje, gali būti geras būdas rasti atskaitomybę ir palaikymą kitame tavo gyvenimo etape.
Apibendrinimas
Marihuanos vartojimo nutraukimo simptomai gali būti ne tokie sunkūs kaip kai kurių kitų kontroliuojamų medžiagų, tokių kaip kokainas ar heroinas, simptomai. Žmonės, rūkantys kanapes, gali tapti priklausomi. Baigdami vartoti galite patirti tokius simptomus kaip miego sutrikimas, nuotaikos svyravimai ir dirglumas.
Šie simptomai retai būna pavojingi, ir dauguma jų praeis per 72 valandas po paskutinio marihuanos vartojimo. Ilgalaikėje perspektyvoje skatinama ieškoti patarimų pas terapeutą ar palaikymo grupėje. Būti blaiviam lengviau, kai žinai, kad turi tave palaikančių žmonių.